22 lipca 2022
Jakie są ceny apartamentów nad morzem?

Marzysz o własnym mieszkaniu nad Bałtykiem? Zanim zdecydujesz się na zakup, warto poznać ceny apartamentów nad morzem oraz dowiedzieć się, od czego one zależą. Apartamenty w znanych kurortach nad morzem mogą bowiem osiągać ceny aż do kilku milionów złotych. Sprzedaż apartamentów nad Bałtykiem stale rośnie, wzrasta również zapotrzebowanie na nadmorskie nieruchomości. Apartamenty nad polskim morzem są traktowane jako lokata kapitału, możliwość dodatkowego zarobku czy wreszcie własne miejsce do wypoczynku nad Bałtykiem. Taka inwestycja może przynieść niemałe zyski, trzeba jednak najpierw sporo zainwestować. Na jakie wydatki musisz się przygotować, jeśli myślisz o zakupie własnego lokum nad morzem?

Ceny apartamentów nad morzem - od czego zależą?

Nieruchomości nad morzem cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup apartamentu, warto sprawdzić kilka czynników, od których zależą ceny lokali nad Bałtykiem:

  • dokładnie zapoznaj się z ofertą, w tym wielkością apartamentu i standardem wykończenia; największe zainteresowanie budzą apartamenty stosunkowo nieduże, typu studio: jedno- i dwupokojowe, ale oferty sprzedaży obejmują też luksusowe, w pełni wyposażone lokale o różnorodnych powierzchniach - do takich należą apartamenty w Ustroniu Morskim, Trójmieście, Międzyzdrojach czy Kołobrzegu;

  • dowiedz się, czy w pobliżu znajdują się atrakcje, z których można korzystać także niezależnie od pogody (np. sala fitness, sauna czy basen) - wówczas atrakcyjność miejsca zdecydowanie wzrośnie; atrakcyjne są także apartamenty z tarasem lub małym ogródkiem oraz basenem;

  • weź pod uwagę odległość apartamentu od morza, okolicę i widok z okna - deweloperzy oferują często. lokale z widokiem na morze, a cena takich apartamentów jest zazwyczaj wyższa niż tych położonych w innej lokalizacji. Jeśli apartament leży w miejscowości turystycznej, jego cena również będzie większa, jednak inwestycja bardziej się opłaci - luksusowe apartamenty na sprzedaż nad morzem w Ustroniu Morskim, Kołobrzegu czy Międzyzdrojach to doskonałe miejsca, zapewniające zainteresowanie wynajmem.

Jakie są ceny apartamentów nad morzem?
Jakie są ceny apartamentów nad morzem?

Ile kosztuje apartament nad morzem?

Ceny nieruchomości w prestiżowych lokalizacjach nad Bałtykiem wciąż rosną, są jednak od dłuższego czasu jedną z najbezpieczniejszych lokat kapitału. Stawki za lokale położone nad morzem wahają się w przedziale od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Najdroższe według rankingów są nieruchomości w Juracie - tutaj cena za metr kwadratowy to kwota rzędu 23 - 40 tysięcy złotych. Wysokie ceny apartamentów nad morzem oferuje też Trójmiasto - decydując się na zakup lokalu w Sopocie trzeba liczyć się z wydatkiem średnio 14 tysięcy za metr kwadratowy. Nieco taniej jest na Pomorzu Zachodnim, choć miejscowości takie jak Kołobrzeg czy Międzyzdroje to również kwoty rzędu kilkunastu tysięcy za metr kwadratowy apartamentu. Dobrym rozwiązaniem jest opcja partycypacji w kosztach budowy obiektu hotelowego, w którym stajesz się jednocześnie właścicielem jednego z apartamentów. Deweloper następnie wynajmuje go turystom, gwarantując Ci zwrot na określonym poziomie (nawet do 8 procent).

Jednoznaczne określenie cen apartamentów nad morzem jest trudne. Na koszty nadmorskich nieruchomości wpływa bowiem wiele czynników, jak lokalizacja, status i wielkość miejscowości czy standard apartamentu. Mimo wszystko, zakup apartamentu w nadmorskiej miejscowości to dobra inwestycja i idealna opcja na lokatę kapitału – niezależnie od tego, w jakim sposób będziesz korzystać z nabytej nieruchomości.

Udostępnij wpis

Sprawdź inne artykuły