26 maja 2022
Od czego zależy rentowność apartamentu nad morzem?

Właściwy wybór inwestycji to gwarancja stałego i pewnego dochodu przez lata. Ile można zarobić na wynajmie mieszkania nad morzem i od czego zależy rentowność apartamentu? Rynek ofert apartamentów nad Bałtykiem stale się powiększa, rośnie również zapotrzebowanie na nadmorskie nieruchomości. Apartamenty nad polskim morzem są traktowane jako lokata kapitału, możliwość dodatkowego zarobku czy wreszcie własne miejsce do wypoczynku nad Bałtykiem. Z roku na rok rośnie popularność polskiego wybrzeża jako miejsca do wypoczynku i choć liczba hoteli, pensjonatów i prywatnych kwater wzrasta, wciąż jest ona mniejsza niż zapotrzebowanie na wynajem miejsc noclegowych. W związku z tym rośnie rentowność apartamentów nad morzem, a inwestycje w wynajem mieszkania nad Bałtykiem mogą przynieść konkretne zyski.

Co decyduje o wyborze apartamentu nad morzem?

Większość Polaków spędzających letnie wakacje w kraju niezmiennie wybiera morze. Zmieniają się za to wymagania stawiane bazie wypoczynkowej. Coraz częściej dominuje poszukiwanie komfortu, wygody i wysokiego standardu miejsc noclegowych. Wszystko to można znaleźć w nowych, luksusowych apartamentowcach. Inwestycje mieszkaniowe nad morzem w krótkim czasie przynoszą duże korzyści finansowe, warto zatem zastanowić się, ile można zarobić na wynajmie apartamentu nad morzem i od czego zależy jego rentowność.

  • Największe zainteresowanie budzą apartamenty stosunkowo nieduże, typu studio: jedno- i dwupokojowe, ale obecnie deweloperzy oferują do sprzedaży luksusowe, w pełni wyposażone lokale o różnorodnych powierzchniach - do takich należą apartamenty na sprzedaż nad morzem w Ustroniu Morskim, Trójmieście, Międzyzdrojach czy Kołobrzegu.

  • Zastanawiając się nad rentownością apartamentów nad morzem warto zainwestować w te z rozbudowaną i zróżnicowaną infrastrukturą rekreacyjną, rozrywkową  i gastronomiczną. Dużym zainteresowaniem cieszą się apartamenty z tarasem lub małym ogródkiem oraz basenem.

  • Maksymalne obłożenie obiektu na przestrzeni całego roku zapewni także zbudowanie oferty atrakcyjnej dla osób odwiedzających nadmorskie miejscowości w celach biznesowych, często podróżujących poza sezonem. Dla tych klientów wynajem apartamentu jest alternatywą dla typowego pokoju hotelowego.

  • To, ile można zarobić na wynajmie apartamentu nad morzem, jest uwarunkowane również jakością dodatkowych usług, w tym gastronomicznych, rozrywkowych czy rekreacyjnych. Możliwość korzystania z sali fitness, sauny, bliskość plaży czy atrakcji turystycznych są zazwyczaj doceniane przez gości.

Od czego zależy rentowność apartamentu nad morzem?
Od czego zależy rentowność apartamentu nad morzem?

Od czego zależy rentowność apartamentu nad morzem?

Jeśli chodzi o rentowność apartamentu nad morzem, istotne znaczenie ma tutaj lokalizacja. Jeśli apartament leży w miejscowości turystycznej, inwestycja będzie bardziej opłacalna - luksusowe apartamenty w Ustroniu Morskim, Kołobrzegu czy Międzyzdrojach to doskonałe miejsca, zapewniające zainteresowanie wynajmem. Zainteresowanie zaś przekłada się na konkretne zyski z wynajmu mieszkania czy apartamentu nad morzem.

Szacując rentowność mieszkania czy apartamentu nad morzem warto również wiedzieć, jaka grupa turystów najczęściej odwiedza daną lokalizację (ludzie młodzi, rodziny z dziećmi czy biznesmeni). Wiedząc, jacy turyści najczęściej przyjeżdżają do danej miejscowości, inwestor będzie mógł dopasować swoją ofertę do ich oczekiwań, co dodatkowo wpłynie na wzrost rentowności wynajmu.

Należy pamiętać, że zawsze największe zyski będą osiągane w sezonie. Aby nie martwić się o obłożenie, warto zainwestować w lokal od firmy, która jest w stanie zapewnić obłożenie obiektu i zyski. W Baltin Sun inwestor poza lokalem deweloperskim oferuje w pakiecie usługę operowania najmem, odpowiadając także za zarządzanie obiektem i utrzymanie go w doskonałym stanie technicznym.

Ile zatem można zarobić na wynajmie mieszkania nad morzem? Stopa zwrotu w przypadku inwestycji w apartamenty wynosi około 8%, co wygląda obiecująco. Zarabianie na zakupie apartamentu nad morzem, w pełni wyposażonego, z rozbudowaną infrastrukturą rekreacyjną, rozrywkową  i gastronomiczną to doskonały pomysł biznesowy. Lokalizacje takie jak apartamenty w Ustroniu Morskim cieszą się dużym zainteresowaniem, zapewniając komfort i wygodę wypoczywającym w nich gościom, zaś atrakcyjny zysk i świetną lokatę kapitału inwestorom.

Udostępnij wpis

Sprawdź inne artykuły