Apartamenty nad morzem – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Jeśli szukasz bezpiecznej, pewnej lokaty kapitału, koniecznie rozważ apartamenty nad morzem. Zakup nieruchomości nad Bałtykiem może przynieść Ci duże korzyści finansowe w krótkim czasie. To bardziej opłacalny wybór niż trzymanie środków na lokacie, a jednocześnie mniej ryzykowny od wielu produktów inwestycyjnych.

Nadmorskie miejscowości mają ogromny potencjał, ponieważ cieszą się dużym zainteresowaniem turystów – nie tylko w sezonie. Aby osiągnąć realne korzyści z inwestycji w apartamenty nad morzem, należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Dobra lokalizacja przede wszystkim

Piękne plaże, bliskość natury, możliwość aktywnego spędzania czasu, np. na rowerze – to właśnie te czynniki przyciągają turystów nad polskie morze. Jeśli myślisz o zakupie apartamentu w celach inwestycyjnych, zwróć uwagę na położenie nieruchomości oraz jej otoczenie. Okolica powinna być atrakcyjna dla różnych najemców: par, rodzin z dziećmi, a także starszych osób, które szukają spokoju. Ważne, by zapewniała dobre warunki do odpoczynku. Zakup nieruchomości w dużej odległości od plaży, zaniedbanej, mało atrakcyjnej lub mocno hałaśliwej lokalizacji może okazać się dużym błędem.

Standard nieruchomości

Nawet najlepiej zlokalizowane apartamenty nad morzem, np. z widokiem na morze, mogą nie cieszyć się oczekiwanym zainteresowaniem, jeśli ich standard będzie niski. Jeśli zależy Ci na wysokim zwrocie z inwestycji, postaw na apartament wykończony z dbałością o każdy detal. Zwróć uwagę na wystrój, a także udogodnienia, które docenią najemcy, takie jak klimatyzacja. Nie zapominaj też o standardzie samej inwestycji – ważne, by obiekt oferował dobrze zaplanowaną część rekreacyjną, rozrywkową  i gastronomiczną. Bez tych elementów możesz spodziewać się małego obłożenia poza sezonem.

Korzystny model biznesowy

Decydując się na zakup apartamentu, musisz upewnić się, że model biznesowy będzie dla Ciebie opłacalny. Przed dokonaniem transakcji dokładnie zapoznaj się z proponowanymi warunkami i zastanów, czy na pewno spełniają Twoje oczekiwania.

Przykładowo, nasza oferta inwestycje nad morzem – apartamenty zakłada:

  • 10 lat umowy najmu,
  • 80% zysku dla właściciela,
  • 8% rentowności,
  • możliwość odliczenia VAT-u,
  • brak limitów w zakresie pobytów właścicielskich,
  • zarządzanie obiektem przez doświadczonego operatora.

To bardzo korzystne warunki.

Apartamenty nad morzem – zakup pozbawiony ryzyka

Jeśli chcesz cieszyć się wysokim dochodem pasywnym z wynajmu apartamentu nad morzem, musisz mądrze podejść do inwestycji. Najczęstsze błędy, jakie można popełnić, to zakup nieruchomości:

  • w mało atrakcyjnej lokalizacji,
  • o niskim standardzie,
  • bez odpowiedniej infrastruktury.

Pamiętaj, by nie kierować się wyłącznie ceną apartamentu, ale zwrócić uwagę również na model biznesowy. To ważne pod kątem zysku i opłacalności inwestycji. Aby zwiększyć bezpieczeństwo transakcji, wybierz sprawdzonego, doświadczonego dewelopera – w ten sposób ograniczysz ryzyko inwestycyjne. Upewnij się też, że inwestycja jest bezobsługowa. To ważne pod kątem Twojej wygody i spokoju.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: Ustronie Morskie – apartamenty na sprzedaż. To bezpieczna lokata kapitału – zadbaliśmy zarówno o korzystny model biznesowy, wysoki standard inwestycji, jak i atrakcyjną lokalizację obiektu. Dzięki temu masz pewność, że ograniczasz ryzyko do minimum i możesz liczyć na wysoki zwrot z inwestycji.