15 grudnia 2022
O czym trzeba pamiętać kupując apartament inwestycyjny?

Jeśli chcesz bezpiecznie ulokować środki, koniecznie sprawdź, o czym trzeba pamiętać, kupując apartament inwestycyjny. Gwarancją wysokich dochodów jest bowiem nie tylko atrakcyjna lokalizacja i wysoki standard nieruchomości. Równie ważne są takie aspekty, jak infrastruktura obiektu oraz doświadczenie operatora. Warto zwrócić także uwagę na dodatkowe korzyści dla inwestorów, np. liczbę dni przeznaczonych na pobyty właścicielskie w ciągu roku. Wyjaśniamy, czym kierować się, wybierając apartament pod inwestycję, co warto wiedzieć o ofercie i jakich błędów unikać.

O czym trzeba pamiętać, kupując apartament inwestycyjny?

Sukces obiektów inwestycyjnych, takich jak hotele i apartamenty, zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych aspektów w branży turystycznej jest obłożenie na przestrzeni roku. O czym trzeba pamiętać, kupując apartament inwestycyjny, by uniknąć małego zainteresowania najemców? Poniżej opisujemy najważniejsze czynniki.

  • Lokalizacja inwestycji. Szczególną popularnością wśród turystów cieszą się obiekty położone nad morzem. Polskie wybrzeże przyciąga różne grupy klientów i jest atrakcyjne przez cały rok.
  • Standard lokali. Na rynku jest wysoki popyt na obiekty o standardzie pięciogwiazdkowym, który gwarantują nasze luksusowe apartamenty w Ustroniu Morskim. Liczba tego typu inwestycji wciąż jest niewielka.
  • Rozbudowana infrastruktura. Udogodnienia dla rodzin z dziećmi, par i klientów biznesowych zapewniają duże zainteresowanie różnych, intratnych grup.
  • Całoroczny charakter inwestycji. To gwarancja stabilnych zysków również poza sezonem, gdy część obiektów rezygnuje z przyjmowania gości.

Apartament pod inwestycję. Co warto wiedzieć?

Przed podjęciem decyzji o zakupie apartamentu inwestycyjnego warto dokładnie przyjrzeć się proponowanemu modelowi biznesowemu. Kupując apartamenty w Ustroniu Morskim, inwestorzy mogą liczyć na 80% udziału w zyskach. To rozwiązanie gwarantuje nielimitowane pobyty właścicielskie, również w sezonie wysokim. Operatorzy często stosują jednak inne rozwiązania (np. stała kwota zysku). Warto więc jak najwcześniej zorientować się, czy warunki odpowiadają Twoim potrzebom.

Ważne też, by przyjrzeć się doświadczeniu operatora. Kupując apartament pod inwestycję, należy ograniczyć ryzyko do minimum. Co warto wiedzieć o operatorze? Najważniejsze jest doświadczenie – to ono pozwala tworzyć przewagę konkurencyjną. Wpływa również na prestiż inwestycji i często wiąże się ze zbudowaną już bazą powracających gości.

Zakup apartamentu inwestycyjnego – podsumowanie

Zakup apartamentu inwestycyjnego powinien być przemyślany, ponieważ nie każdy obiekt będzie przynosił zyski w długoterminowej perspektywie. Aby uniknąć ryzyka niskich czy niestabilnych dochodów, przed transakcją warto upewnić się, czy nieruchomość spełnia warunki, które są niezbędne, by przyciągnąć najemców. Nie można też zapominać o takich aspektach, jak model biznesowy. Błędem jest kierowanie się wyłącznie ceną czy lokalizacją inwestycji – na sukces składa się dużo więcej czynników.

Udostępnij wpis

Sprawdź inne artykuły