2 czerwca 2022
inwestorzy z Poznania uciekają nad Bałtyk

Bałtyk, jak magnes, przyciąga nowych inwestorów. Sprzedaż apartamentów nad morzem od początku maja poszybowała, jak nigdy dotąd. Odpływ kapitału z miejskich inwestycji deweloperskich, wpłynął na hossę sprzedaży nadbałtyckich inwestycji, oferujących apartamenty z zyskiem.

  • W ostatnim czasie kontaktuje się z nami mnóstwo nowych klientów, którzy wcześniej nie interesowali się apartamentami nad morzem - mówi Agata Olszyńska, dyrektor sprzedaży i marketingu spółki Baltin Apartments, oferującej wykończone pod klucz apartamenty w pięciogwiazdkowej inwestycji w Ustroniu Morskim. - Sprzedajemy apartamenty jako lokale usługowe z 23% VAT-em, a więc nasi klienci nigdy nie opierali się na kredytach hipotecznych, dotyczących lokali mieszkalnych. W nas podwyżka stóp nie uderzyła wcale, wręcz przeciwnie - przyciągnęła do nas nowych inwestorów. Wiedzą oni, że o ile ceny mieszkań będą spadać, to ceny apartamentów nad morzem cały czas rosną, więc to w tej chwili dużo lepsza lokata kapitału.

Zakup mieszkania pod wynajem był do tej pory powszechnym wyborem większości osób pragnących zarabiać na wynajmie. Sprzedaż nowych lokali w miastach szła w zawrotnym tempie a ceny najmu zachęcały do dalszych zakupów. Wzrost stóp procentowych doprowadził jednak do gwałtownego, wręcz z dnia na dzień, zahamowania sprzedaży mieszkań, a to rodzi wśród wielu klientów uzasadnione obawy. Czy wobec utrudnionego dostępu do kredytów i braku wpłat na rachunkach, deweloperzy znajdą sposób by przetrwać i w terminie zakończyć budowy? Jak ta sytuacja wpłynie na ceny mieszkań? Wielu przewiduje recesję, spadki cen mieszkań i kłopoty firm deweloperskich, więc na chwilę obecną sprzedaż w miastach stoi.

inwestorzy z Poznania uciekają nad Bałtyk
inwestorzy z Poznania uciekają nad Bałtyk

Z drugiej strony inflacja nie zachęca do trzymania pieniędzy w bankach, więc inwestorzy od kilku tygodni intensywnie poszukują bezpiecznych i opłacalnych alternatyw. Okazuje się, że znaleźli je nad Bałtykiem.

  • Mam pięć mieszkań na wynajem w Poznaniu, jednak wycofałem się z rezerwacji na kolejne dwa. - Mówi Pan Maciej, który poza prowadzeniem kancelarii prawnej, jest też rentierem. - W tej chwili stawiam na apartamenty nad morzem. Z raportów GUS wynika że mają one wyższe obłożenie, niż te w górach. Wybrałem Ustronie Morskie, bo turystycznie to pewniak. Apartament kupiłem teraz, w maju, bo w sezonie mogą wzrosnąć ceny.

Takich, jak Pan Maciej jest wielu, ponieważ apartamenty w nadbałtyckich kurortach to rzeczywiście ciekawa alternatywa, którą warto rozważyć, by mądrze ulokować pieniądze. Jakie są jej zalety?

Apartamenty nad morzem oferują rentowność 8%. Niezależnie od tego, czy kupujemy apartament z podziałem zysku czy stałą stopą zwrotu, możemy więc dobrze na tym zarobić.

Inwestycja w apartament nad morzem to też mniejszy wysiłek. Mieszkanie w mieście trzeba wykończyć własnymi siłami a następnie samemu szukać najemców. Apartament inwestycyjny nad morzem kupujemy wykończony pod klucz oraz w zestawie z dziesięcioletnią umową na operowanie najmem. Nie będziemy więc sami martwić się o pozyskanie najemców, zrobi to za nas doświadczony operator, który od A do Z zajmie się procesem. 

Doświadczeni inwestorzy, którzy od lat koncentrują się na rynku apartamentów nad morzem, kierują się kilkoma kluczowymi kryteriami przy kolejnych zakupach.

  • Zawsze wybieram duże obiekty, z bogatą infrastrukturą, zwłaszcza z basenami i restauracją, bo to jest kluczowe, aby hotel działał przez cały rok. Dla mnie jeden basen to za mało. Wybrałem ofertę Baltin Apartments w Ustroniu Morskim, ponieważ jest tam aż pięć basenów, w tym dwa na dachu, dwie salki zabaw dla dzieci, spa, fitness, bar, bowling i sala gier. Dodatkowo to obiekt pięciogwiazdkowy, a tych na wybrzeżu Bałtyku jest nadal mało - mówi Pan Paweł, który od dawna inwestuje w apartamenty turystyczne. - Od jakiegoś czasu skupiam się tylko na inwestycjach pięciogwiazdkowych. Ceny noclegów w takich apartamentach są najwyższe, więc jestem zadowolony z zarobków. Do tego popyt na te hotele ciągle rośnie, a samemu też chętnie korzystam.

Początkujący na tym rynku powinni sprawdzić, kto realizuje budowę, bo warto stawiać na doświadczenie. Baltin wybudował już obiekty w Mielenku i Sarbinowie, a Baltin Sun w Ustroniu Morskim to najnowsza propozycja inwestora.

Niemałe znaczenie ma skala obiektu. Im więcej apartamentów powstanie w ramach inwestycji, tym bardziej będzie ona rentowna. W przypadku obiektu Baltin Sun będzie to aż 360 apartamentów. 

  • Obecnie inwestycja jest na ok 40% zaawansowania, co budzi duże zaufanie wśród klientów, którzy przyjeżdżają i z tygodnia na tydzień obserwują postępy - mówi Maciej Sobkowiak, dyrektor inwestycyjny Baltin Apartments. - Docelowo wybudowanych zostanie tu trzysta sześćdziesiąt luksusowych apartamentów oraz ponad 2000 m2 kwadratowych infrastruktury. Wszystko z najwyższej jakości materiałów. - realizacja I etapu inwestycji Baltin Sun zaplanowana jest na czerwiec 2023.

Decydując się na swój pierwszy apartament nad morzem, warto odwiedzić biuro sprzedaży i dowiedzieć się wszystkich szczegółów osobiście. 

Informacje na temat inwestycji apartamentowej w Ustroniu Morskim można znaleźć na stronie inwestora www.baltin-sun.pl a także odwiedzić biuro sprzedaży przy ul. Niemena 9A lok. 6. Detale oferty można też poznać telefonicznie, dzwoniąc pod numery telefonów 600 590 840 lub 502 583 333.

Udostępnij wpis

Sprawdź inne artykuły